НАУКОВИМ КЕРІВНИКАМ (КОНСУЛЬТАНТАМ)

НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – науковий або науково-педагогічний працівник, який здійснює наукове керівництво науковою роботою аспіранта (ад’юнкта, здобувача поза аспірантурою) над дисертацією, проведенням його власного наукового дослідження, надає консультації щодо змісту і методології наукових досліджень здобувача, контролює виконання індивідуального плану наукової роботи і відповідає перед Вченою радою Університету (структурного підрозділу) за належним та своєчасним виконанням обов’язків наукового керівника.

Науковий керівник (за його погодженням) призначається здобувачу ступеня доктора філософії відповідно до його наукових інтересів з метою надання методичного і змістовного наукового керівництва щодо наукового дослідження здобувача, з метою формування компетентностей відповідно до вимог освітньо-наукової програми, контролю виконання здобувачем індивідуального плану підготовки в аспірантурі (ад’юнктурі, поза аспірантурою) та підготовки дисертації у встановлені строки.

Науковим керівником здобувача може бути:

  • доктор наук – провідний науковць з відповідної галузі знань;
  • в окремих випадках доктор філософії (кандидат наук), який здобув освітньо-науковий (науковий) ступінь не раніше ніж за п’ять років до дати призначення, має загальний стаж роботи на посадах наукових або науково-педагогічних працівників не менше п’яти років та отримав рекомендацію вченої ради факультету/інституту/навально-наукового інституту на наукове керівництво конкретним здобувачем на термін його підготовки в аспірантурі (ад’юнктурі, поза аспірантурою).

Доцільність призначення наукового керівника, який має ступінь доктора філософії (кандидата наук), ініціює кафедра (відділ, лабораторія), розглядає вчена рада факультету/інституту/навально-наукового інституту і надає на затвердження проректору з наукової роботи обґрунтування щодо прийняття такого рішення.

Самооцінювання 

претендента на наукове керівництво дисертаційною роботою

здобувача ступеня доктора філософії

На підставі рішення вченої ради факультету/інституту/ННІ здобувачу може бути призначено два наукові керівники з відповідним розподілом між ними обов’язків та навантаження.

Вчений, який є доктором філософії (кандидатом наук), може здійснювати одночасне наукове керівництво не більше як трьома здобувачами ступеня доктора філософії.

НАУКОВИЙ КОНСУЛЬТАНТ – науковий або науково-педагогічний працівник, який здійснює наукове консультування науковою роботою докторанта над дисертацією, надає консультації щодо змісту і методології наукових досліджень.

Науковий консультант (за його згодою) призначається здобувачу наукового ступеня доктора наук з метою надання докторанту наукової, методичної та організаційної підтримки щодо завершення здобувачем наукового дослідження й оформлення його результатів у формі дисертації (наукової доповіді) та/або для підготовки наукових публікацій до захисту.

Рішення про призначення наукового консультанта здобувачу наукового ступеня доктора наук приймає Вчена рада Університету відповідно до наданої характеристики наукової діяльності вступника до докторантури.

Вчений, який є доктором наук, може здійснювати одночасне наукове консультування (керівництво) не більше як п’ятьма здобувачами, у тому числі не більше як трьома здобувачами наукового ступеня доктора наук.

Для здійснення наукового керівництва (консультування) роботою над дисертацією одного здобувача ступеня доктора філософії або одного здобувача наукового ступеня доктора наук науковому керівнику (консультанту) щороку планується навантаження у межах норм часу наукової роботи, встановлених Університетом: науковому керівнику (консультанту) – не менше 50 годин.

 

 Положення

про наукового керівника (консультанта) здобувачів ступеня доктора філософії та наукового ступеня доктора наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

І. Загальні положення

 

ІІ. Порядок призначення наукового керівника (консультанта)

 

ІІІ. Права та обов’язки наукового керівника

 

ІV. Права та обов’язки наукового консультанта

 

V. Порядок зміни наукового керівника (консультанта)

 

VІ. порядок внесення змін до положення